Informace z vedení SŠT Zelený Pruh

Bazén na Zeleném pruhu zůstane uzavřen až do září 2020. Dle sdělení vedení SŠT Zelený Pruh bezpečností a hygienická omezení provozu jsou natolik omezující, že není reálné tyto podmínky dodržet.

Kompenzace ušlých lekcí plavání nám bude poskytnuta odečtem od ceny nájmu na příští školní rok, proto celková cena plavání  bude stanovena až v září.
Jako sleva ceny plavání v novém šk. roce se kompenzace projeví jen v případě, že nedojde současně ke zdražení nájemného za bazén, resp. v závislosti na jeho případné výši.
Zálohy 5000,- Kč je proto tentokrát třeba zaplatit až do 30. 9. 2020
Doplatky dle výsledné celkové ceny na nový šk. rok do 15. 12. 2020
Účet pro členy kurzů plavání: 75963389/0800, v.s. je rod.č. dítěte.
Účet pro členy sportovní přípravky SK Porthos : 7946579/0800, v.s. je rod.č. dítěte.

Pro ty z vás, kteří již v plavání nebo přípravce nebudou v novém šk. roce pokračovat, bude nutné vyjednat vrácení peněz za ušlé lekce za období 12.3. – 26.6.2020 od vedení SŠT Zelený Pruh, proto tuto skutečnost oznamte nejpozději do 1.8. 2020 vedoucímu trenérovi Jiřímu Královi.

Čekáme na otevření bazénu

Bohužel, dosud nemáme jasnou zprávu o zpřístupnění bazénu pro naše kurzy. Čekáme na rozhodnutí vedení SŠT Zelený Pruh a jakmile bude termín upřesněn, budeme vás obratem informovat.

Sportovní přípravka startuje

Na rozdíl od plaveckých kurzů, které nelze otevřít kvůli uzavřenému bazénu, tréninky programu sportovní přípravky v pondělí 27.4. začínají, a to na hřišti ZŠ Na Planině.  Je zabezpečen maximální počet 10 účastníků na jednom tréninku.

Finanční kompenzace v jednání

Současnou situaci, kvůli které jsme museli přerušit tréninky, bedlivě sledujeme, i když dosud není zcela vyjasněna. Nicméně vás můžeme ujistit, že o kompenzaci za neuskutečněné tréninky jednáme. Protože provoz bazénu je v kompetenci pronajímatele (Akademie řemesel, Zelený pruh 50, Praha 4), musíme o finanční kompenzaci jednat především s ním, na rozdíl od plateb na trenéry, které máme pod kontrolou,  částka za bazén totiž není jasná.

Variant kompenzací je více, jakmile se situace vyjasní, budeme vás informovat zda a v jaké podobě vám kompenzace budeme moci poskytnout.

Pokud zatím nelze plavat, lze určitě aspoň skákat (švihadla) a nyní už hlavně užívat aktivně pohyb v přírodě (kolo, běh, turistika…) – bazén to nenahradí, ale kondici posílí a radost přinese!

 

 

Dočasné uzavření kurzů

Vzhledem k celostátním opatřením ohledně situace šíření koronaviru, jsme nuceni i my uzavřít naše kurzy od 11.3.2020 do odvolání.

Jsme rádi, že proběhlý víkend si někteří naši malí sportovci mohli užít sněhovou nadílku v Krkonoších a tak úspěšně završit zimní lyžařské pobyty.

Týden na zasněžených horách

Tak konečně to letos s tím sněhem vyšlo a účastníci týdenního únorového soustředění si ho mohli pod rakouským Dachsteinem užít na sjezdovkách i v běžecké stopě.

Gratulace zejména Amálce a Julče, které uběhly 40 km na běžkách!

Zimní soustředění na horách

Série zimních pobytů na horách s cílem posilovat zdravotní a sportovní kondici začala. A i když letošní nadílka sněhu se ještě moc neukázala, i tak jsme si ho našli na Třístoličníku při prvním lednovém víkendovém soustředění na Šumavě.

 

Zimní servis lyží, snowboardů a běžek

Na sníh to zatím nevypadá, ale je dobré se předem připravit. Sportovní pobyt na sněhu může znamenat výrazné kondiční zlepšení. Pokud se vám to bude hodit, po předložení průkazky naší sportovní školy máte 10% slevu v SKI & Snowboard Service MONTANA Šmíd, Dlahobejova 44, Praha 9 – Libeň.

 

Závěr podzimní závodní sezóny

Závěr podzimní závodní sezóny byl pro naše členy velice úspěšný! I když závěrečný termín pohárových závodů opět kolidoval s legendární Velkou kunratickou a někteří si úspěšně otestovali kondici právě tam, parta, která se 10. listopadu sešla na Dukle, měla důvod se radovat. Všichni statečně závodili, Danka Veselá vystoupila vysoko na stupně vítězů a Péťa Dőllinger se dokonce stal vítězem ve své kategorii. Všem gratulujeme a děkujeme i rodičům za podporu a fandění.